Teams

2024 Tournament - July 17th, 2024 - Alberta Springs

2023 ESAA Golf Tournament Team List

Hole Score First Last Company
1A 86 (+14) Danielle Hutson Element
1A 86 (+14) Ginger Pecson-Naron Element
1A 86 (+14) Tawnya  Anderson Nichols Environmental
1A 86 (+14) Lauren Pickerin Nichols Environmental
1B Adam Dunn Earthmaster Environmental Strategies
1B Arne Larson Earthmaster Environmental Strategies
1B Perry Gerwing Earthmaster Environmental Strategies
1B Curtis Mousseau Earthmaster Environmental Strategies
2A 67 (-5) Stacy Thygesen JSK Consulting
2A 67 (-5) Angela McCrindle SMS Equipment
2A 67 (-5) Mike Toffan Project Forest
2A 67 (-5) Trevor Powell JSK Consulting
2B 63 (-9) Mike Thygesen JSK Consulting
2B 63 (-9) Mike Judd JSK Consulting
2B 63 (-9) Chris Lighbown Wayco Environmental
2B 63 (-9) Devin Frizzley Kal Tire
2C 70 (-2) Chris Lang Summit Fleet
2C 70 (-2) Gordon Smith Summit Fleet
2C 70 (-2) Luc Drolet Fairmont
2C 70 (-2) Michele Bryan Fairmont
3A 65 (-7) Chantal Seeney AGAT Laboratories
3A 65 (-7) Massimo  Hertzer AGAT Laboratories
3A 65 (-7) Larry Yoon I3 Energy
3A 65 (-7) Ron Bleakley Iron Horse
3B 100 (+28) Sandra Rouse Osprey Scientific
3B 100 (+28) Rachelle  Markine SNC Lavalin
3B 100 (+28) Karlie Hanchurak SWAT Consulting
3B 100 (+28) Caitlin  Betchuk Ecoventure
4A 59 (-13) Curtis Forysyth Trace Associates
4A 59 (-13) Darrell Haight Trace Associates
4A 59 (-13) Jeff Shipton Millar Western
4A 59 (-13) Daniel Luther Senex Advisory
4B 61 (-11) Gord Machon Waste Connections Canada
4B 61 (-11) Lars DePauw Orphan Well Association
4B 61 (-11) Jason Breakey WSP
4B 61 (-11) Rob Anderson Trace Associates
5A 61 (-11) Jason Sikora Ridgeline Canada
5A 61 (-11) Brad Shybunka Ridgeline Canada
5A 61 (-11) Brian McMahon Trans Mountain
5A 61 (-11) Troy Gooch TC Energy
5B 56 (-16) Neil Stewart Indentitiy Promo
5B 56 (-16) Tarren Pidherney Road To Rail Construction
5B 56 (-16) Sean Fuller Aurora Environmental
5B 56 (-16) Steve Hala Core Geomatics
6A 65 (-7) Mike Murrant SECURE Energy
6A 65 (-7) Sean Erskine SECURE Energy
6A 65 (-7) Tamara Sutherland SECURE Energy
6A 65 (-7) Evan Kluk SECURE Energy
6B 62 (-10) Jamie Twa TerraLogix Solutions
6B 62 (-10) Grant Jensen TerraLogix Solutions
6B 62 (-10) Darren Duperrier CNRL
6B 62 (-10) Nigel Wiebe TAQA
7A 70 (-2) Josh Dias Bureau Veritas Laboratories
7A 70 (-2) Thomas Flemming Bureau Veritas Laboratories
7A 70 (-2) Mike Weldon Associated Environmental Consultants
7A 70 (-2) Matt Freeman Associated Environmental Consultants
7B 73 (+1) Sammy Fayad Nor-Alta Environmental Services Ltd.
7B 73 (+1) Craig Nickel Nor-Alta Environmental Services Ltd.
7B 73 (+1) Nathan Hachey Nor-Alta Environmental Services Ltd.
7B 73 (+1) Cindy Craig Nor-Alta Environmental Services Ltd.
8A 69 (-3) Myke Sterci Advisian
8A 69 (-3) Craig Gursky Advisian
8A 69 (-3) Alana Clark Enbridge
8A 69 (-3) Nate Cox Enbridge
8B 74 (+2) Aaron Batke North Shore Environmental Consultatns
8B 74 (+2) Lisa Kane Paramount Resources
8B 74 (+2) Ian Keir Paramount Resources
8B 74 (+2) Stephen Terry North Shore Environmental Consultatns
9A 62 (-10) Zach  Wintonyk Summit Earth
9A 62 (-10) Russ Orcutt Summit Earth
9A 62 (-10) Darcy Hoffus Cenovus
9A 62 (-10) Nevin Wolf Tidwater Midstream
9B Steven vanNieuwkerk Solstice Environmental Management
9B Eric Gilson Jeneric 
9B